xiaomi mi 9t

Zdobył serca fanów, dzisiaj Xiaomi wycofuje dla niego wsparcie. Czym wyróżniał się model Mi 9T?

  • Smartphone Xiaomi Mi 9T miał swoją premierę w Polsce w lipcu 2019, dwa miesiące po wydaniu modelu na świecie.
  • Spośród innych telefonów od chińskiego producenta, Mi 9T (znane wcześniej jako Redmi K20) wyróżniał brak przedniego aparatu w ekranie.
  • W niedawnym komunikacie Xiaomi poinformowało, że kończy wsparcie techniczne dla tego modelu.

Producent nie będzie już aktualizował funkcjonalności telefonu Xiaomi Mi 9T, który przed rebrandingiem oznaczano jako Redmi K20. Od swojej premiery w Polsce, która miała miejsce 11 lipca 2019 roku, model ten polubiło wielu fanów marki oraz smartphonów ze średniej półki. Miał bowiem jedną cechę, której nie sposób było znaleźć w innych modelach, nie tylko spod szyldu Xiaomi.

Mi 9T posiadało wysuwaną przednią kamerę, dzięki czemu front urządzenia nie posiadał skazy w postaci dziury w ekranie, przeznaczonej na aparat. Rozwiązanie to znalazło swoich fanów, a telefon cieszył się dużą popularnością nawet do 2022. Początkowa cena Mi 9T sięgała ok. 1500 zł. Dzisiaj można go kupić za niecałe 1200 zł. Oczywiście po oficjalnym komunikacie i braku wsparcia ze strony producenta, cena telefonu można wkrótce się zmienić.

Jeśli chodzi o specyfikację, temu średniakowi nie można niczego zarzucić. Mi 9T przy 6 GB RAM i 64/128 GB pamięci wewnętrznej, posiadał ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 730 2,2 GHz. Front telefonu stanowił 6,39-calowy wyświetlacz AMOLED (Full HD+ 2340×1080 pikseli i jasność maksymalna 600 nitów). Z tyłu urządzenia znajdował się potrójny aparat (48 Mpix, 14Mpix + 8 Mpx). Przedni aparat, który wysuwał się z telefonu, cieszył się rozdzielczością 20 Mpix. Do tego NFC, Bluetooth 5.0 i bateria o pojemności 4000 mAh.