xiaomi mix fold 2 składany

Składany smartfon Xiaomi MIX Fold 2 jest ładny i silny, ale poczekam aż potanieje

  • Nowy składany Xiaomi MIX Fold 2 zainteresuje eleganckim, cienkim wyglądem oraz mocnymi parametrami.
  • Cena telefonu jest jednak porównywalna do modelu Samsung Galaxy Z Fold, czyli niemała.

Składane telefony można nadal uznać za nowość na rynku. I chociaż przy odrobinie szczęścia dostaniemy ciekawy model za znośne pieniądze, ceny flagowych modeli mogą przyprawić o wielkie oczy. Tak jest też w przypadku Xiaomi MIX Fold 2, o którym wiemy tyle, że wygląda elegancko, ma fajne parametry, a przy tym jest niebotycznie drogi.

Na ten moment dostaniemy go tylko w Chinach, chociaż w polskim internecie dostępne są pojedyncze oferty o nikłej wiarygodności. Trzeba przyznać, że wygląd nowego składanego smartfonu przypada mi do gustu – Xiaomi MIX Fold 2 jest cieniutki, jak na urządzenie z dwoma ekranami. Jego grubość to zaledwie 5.4 mm.

Posiadałem kiedyś smartfon w złotym kolorze i przysięgałem potem, że nigdy więcej. Patrząc jednak na składany MIX Fold 2, trochę walczę ze sobą. Design telefonu pasuje do tego koloru, cena również! Oprócz tej „snobistycznej” wersji kolorystycznej, mamy też bardziej stonowaną, czarną obudowę.

Składany Xiaomi MIX Fold 2 ma ciekawe wnętrze. Mamy tutaj chipset Snapdragon *+ Gen 1 5G oraz kombinację pamięci 12GB/512GB i 16GB/1TB. Podwójną baterię o pojemności 4500 mAh podładujemy z mocą 67W. To wyjątkowa sprawa, do której nie przyzwyczaiłem się jeszcze jako newsman. W składanych smartfonach mamy dwie baterie. Tutaj z podziałem 2460 mAh i 2560 mAh.

Potrójny aparat na plecach telefonu ozdobiony jest zgrabnym logiem Leica. Trzeba jednak przyznać, że wyspa z aparatem jest tutaj dosyć odstająca. Sam aparat cyfrowy to model Sony IMX766 z obsługą OIS, mający 50 MPx, a wspierany jest przez 13-megapikselowy ultraszerokątny OmniVision OV13B oraz teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym.

Przechodząc wreszcie do składanych ekranów, Mix Fold 2 wyposażony jest w dwa wyświetlacze. Pierwszy z nich to 8-calowy Eco² AMOLED z technologią LTPO i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Drugi ekran to 6,5 calowy Samsung AMOLED E5 z proporcjami 21:9.

Z ciekawszych parametrów jeszcze – składany smartfon obsługuje WiFi 6 oraz wyjątkowy system chłodzenia typu motylkowego. Oznacza to, że dwie baterie, o których wspominałem wcześniej, chłodzi kombinacja cieczy VC, żelu termicznego i warstw arkuszy grafitowych. Ich zadaniem jest rozpraszanie ciepła w urządzeniu.

No i wreszcie cena. Za najnowszy składany smartfon Xiaomi MIX Fold 2 zapłacimy około 1700 $, co w wolnym przeliczeniu da ponad 8000 zł. Na polskim rynku obstawiałbym jednak więcej, nawet w okolicach 10 tysięcy złotych. Fajnie popatrzeć, fajnie poczytać, ale z zakupem bym się mocno wstrzymywał.