redmi pad i xiaomi 12T

Nowego Redmi Pada kupisz już wkrótce za trochę ponad 1000 zł

  • Redmi Pad jest zapowiadany przez wielu jako najlepszy tablet z Androidem na średniej półce.
  • Specyfikacja oraz zdjęcia urządzenia krążą od jakiegoś czasu, rzucając trochę światła na to, czego możemy się spodziewać.
  • Na krótko przed premierą, która odbędzie się pewnie jeszcze we wrześniu obok Xiaomi 12T, możemy poznać przewidywaną cenę tabletu.

Przecieków ciąg dalszy. Wśród wiadomości o zbliżającej się premierze Xiaomi 12T, przewija się temat nowego tabletu, który na jakiś czas ma zawojować rynek średnich budżetów. Czego możemy spodziewać się po nowym Redmi Pad?

Zdjęcie urządzenia pojawiło się w sieci już dwa miesiące temu. Prezentuje tył oraz sporych rozmiarów wyspę z aparatem:

redmi pad

Redmi Pad to tablet dużych rozmiarów, który na naszym rynku porównywany może być z Xiaomi Pad 5. Ten jednak posiada o wiele lepsze parametry techniczne – procesor Qualcomm Snapdragon 860, aparat 13MP i odświeżanie kolorów w 120Hz. Wymiarowo oba wypadają tak samo – ekrany o przekątnej 11.2” znajdziemy zarówno w tablecie marki Redmi jak i Xiaomi Padzie 5..

Tymczasem Redmi Pad napędzany jest przez MediaTek MT8781 przy maksymalnie 6 GB pamięci RAM. Dostępna będzie też mniejsza wersja – 4 GB RAM. Obie z 64 GB pamięci wewnętrznej. Zdjęcia tabletem zrobimy natomiast w rozdzielczości 8 MP.

Z innych źródeł możemy wyczytać, że nowy tablet posiada baterię o pojemności 7800 mAh i wsparcie szybkiego ładowania w 30W. Jak zwykle jednak w przypadku podobnych przecieków, ostateczna specyfikacja może odrobinę nas zaskoczyć.

Według ostatnich informacji, cena Redmi Pad będzie dosyć atrakcyjna dla średnich portfeli. 232 dolary na rynku globalnym daje trochę ponad 1100 zł. Xiaomi Pad 5 w oficjalnym sklepie kosztuje obecnie około 1900 zł. Jedno jest pewne – jeśli nie chcemy wydawać tak dużo, Redmi Pad spełni nasze podstawowe wymagania. Wielkich doznań estetycznych podczas korzystania z urządzenia jednak się nie spodziewajmy.