MIUI 13: Smartfony z serii Redmi Note 9 otrzymają wreszcie swoje aktualizacje

  • MIUI 13 dla smartfonów z serii Redmi Note 9 ukaże się we wrześniu i październiku 2022.
  • Nowa aktualizacja pojawi się w pierwszej kolejności dla użytkowników z Indonezji.
  • Nie chcesz czekać, aż system pojawi się w Polsce? Sprawdź jak możesz przyśpieszyć aktualizację.

Xiaomi ogłosiło nadchodzące update’y systemu dla kolejnych modeli. Producent nie zapomniał o telefonach wypuszczonych na przestrzeni ostatnich lat, co ucieszy posiadaczy telefonów, dla których dotychczas dostępny był jedynie MIUI w wersji 12.5. Sprawdź, czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację do MIUI 13.

Nowy system posiada wiele ciekawych, a przede wszystkim przydatnych funkcji. Wśród najważniejszych znajdziesz:

  • Liquid Storage – lepsza wydajność i oszczędność miejsca dla plików na telefonie. Dzięki tej funkcji szybciej zapiszesz nowy plik, ale też skróci się czas odczytu obecnych materiałów z pamięci zewnętrznej i wewnętrznej. Dodatkowo Liquid Storage poprawi wydajność aplikacji uruchomionych jednocześnie podczas sesji.
  • Focused Algorithms – procesor przypisze większy priorytet aplikacjom, z których korzystasz najczęściej. To kolejny fajny feature wpływający pozytywnie na wydajność smartfona.
  • Smart Balance – oszczędność energii przede wszystkim. Smart Balance wydłuży czas pracy baterii na jednym ładowaniu nawet do 10%.
  • Większa elastyczność w stosowaniu widgetów. Wybrane boxy możemy personalizować do rozmiarów, które przypadną nam do gustu. Dodatkowo MIUI 13 wprowadza pasek boczny, który pozwoli na wybór innych aplikacji jednym prostym gestem bez konieczności wychodzenia z obecnie używanej appki.

Nowy system to nie tylko wygoda, ale też odpowiedź na aktualne trendy. Posiadacze części smartfonów wypuszczonych od 2020 roku momentami mogli czuć się pominięci. Na szczęście Xiaomi regularnie uaktualnia kolejne modele.

Na przestrzeni kolejnych miesięcy aktualizację do MIUI 13 otrzymają modele z serii Redmi Note 9

Redmi Note 9 Pro – jeden z popularniejszych modeli z 2020 roku. Nowy soft może ukazać się jeszcze w tym miesiącu dla mieszkańców Indonezji. Mocniejsza wersja, Redmi Note 9 Pro Max otrzyma go trochę później, bo w październiku 2022. Podobnie będzie w przypadku Redmi Note 9S.

Zwróciliście pewnie uwagę na fakt, że nowa aktualizacja do MIUI 13 dla wyżej wspomnianych smartfonów dostępna będzie dla regionu Indonezji. Nie jest to żaden powód do zmartwień dla mieszkańców Polski. W ostatnim artykule wytłumaczyliśmy dokładnie jak poradzić sobie z tym problemem. Cały poradnik przeczytasz tutaj: Jak zaktualizować telefon Xiaomi do najnowszej wersji MIUI/ANDROID?