Mamy to! Xiaomi zaprezentowało swój najpiękniejszy smartfon

  • Xiaomi ukazało zdjęcia nowego smartfonu z serii Civi oraz ogłosiło datę premiery.
  • Wyjatkowa wersja kolorystyczna i lekka budowa sprawia, że telefon będzie idealny dla określonej grupy użytkowników.
  • W Xiaomi Civi 2 znajdziemy też kilka fajnych funkcjonalności, które zachwycą prawdziwych fanów.

O spekulacjach dotyczących Xiaomi Civi 2, pisaliśmy niedawno w jednnym z wpisów. Większość przewidywań się sprawdziło – najpiękniejszy smartfon od Xiaomi będzie miał swoją premierę 27 września na rynku chińskim. Będzie to też pierwszy model serii Civi, który rzeczywiście pojawi się w Polsce.

Producent uraczył nas kilkoma fotkami, które oddają charakter nowego telefonu. Na zdjęciach zaprezentował uroczy smartfon w towarzystwie maskotki Hello Kitty. Oddaje to zupełnie charakter grupy docelowej, wśród której Xiaomi chce promować swój nowy model. Wersję kolorystyczną nazywa również „małą białą sukienką”.

Jak mówiliśmy, tak się stało. Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 zawita w nowym Xiaomi Civi 2. Dzięki lepszej wydajności, zmniejszy się częstotliwość ładowania, a bateria 4700 mAh zatrzyma swoje dobre parametry na dłużej. W razie konieczności możemy podładować ją z mocą 67W. Zdjęcia w Civi 2 zrobimy aparatem o rozdzielczości 50 MP. Możemy być też pewni, że smartfon zrobi świetne selfie.

6,55-calowy ekran OLED odświeżający kolory w 1520 Hz to kolejna zaleta. Oprócz tego, telefon wyposażony będzie w głośniki z technologią Dolby Atmos. Ta z kolei daje lepsze doznania dźwiękowego podczas słuchania muzyki, czy oglądania video. Oznaczenie znajdziemy na szczycie urządzenia, gdzie znajdą się też głośniki.

W chińskich mediach można znaleźć informację, że tył telefonu będzie wykonany z „miękkiego szkła przeciwmgielnego”. Co to znaczy i jak wpłynie na wygodę korzystania z nowego modelu? O tym przekonamy się dopiero po premierze.

Podejrzewa się, że Civi 2 to pierwszy smartfon Xiaomi, które wzbogacony będzie o funkcję Dynamic Insland. Jak informowaliśmy niedawno, feature pierwotnie dostępny w iPhone 14 Pro, szybko został skopiowany na urządzenia z Androidem.

Na rynku Europejskim, a więc także w Polsce, Civi 2 pojawi się prawdopodobnie pod inną nazwą (lepiej kojarzącą się tutejszym użytkownikom). Będzie to jednak pierwszy smartfon z tej serii, który ukaże się w naszych sklepach. Warto więc zwrócić na niego uwagę.

xiaomi civi 2