iphone dynamic island

Funkcja z najnowszego iPhone 14 Pro może pojawić się w telefonach Xiaomi

  • Nowy wygląd paska powiadomień, tzw. "Dynamic Island" został zaprezentowany na premierze iPhone 14 Pro.
  • Konkurencja szybko skopiowała rozwiązanie z iOS na Androida. Pojawiły się pierwsze nagrania prezentujące efekty dynamicznej wyspy.
  • Szablony wzbogacone o nową funkcję zostały już zatwierdzone w Xiaomi Theme Store.

Wraz z premierą iPhone 14 Pro, Apple przedstawiło kilka nowych funkcji, w które wzbogaciło swój nowy smartfon. Jedną z nowości była tzw. „Dynamic Island”, czyli krótko mówiąc – nowy pasek powiadomień na sterydach.

Dynamiczna wyspa informuje o nowych wiadomościach, wyświetli odtwarzacz Spotify i nie tylko. To wszystko wzbogacono o przyjemne i (zgodnie z nazwą) dynamiczne animacje, dzięki którym nowa funkcja wygląda naprawdę dobrze. Na tyle dobrze, że skopiowano ją natychmiast na Androida.

Nie musieliśmy długo czekać na ruch konkurencji. Kilka dni po premierze iPhone 14 Pro, pojawiły się nagrania choćby z Google Pixel 6 Pro, na których pojawia się funkcja „Dynamic Island” w Androidzie.

Powiadomienia w stylu dynamicznej wyspy spodobały się również developerom motywów na system MIUI. Na tym nagraniu widać, jak podobne powiadomienia mogą już wkrótce wyglądać na telefonach marki Xiaomi. Na ten moment producent zatwierdził dwa motywy zawierające moduł Dynamic Island. Można je pobrać z Xiaomi Theme Store w języku chińskim.

Moim zdaniem to fajna, miła dla oka funkcja i wkrótce skorzystamy z niej w nowych modelach Xiaomi. Na ile użyteczna – o tym przekonamy się w trakcie testów.