xiaomi 12t pro

Drugi na świecie smartfon z aparatem 200MP puka już do naszych drzwi

 • Smartfon Xiaomi 12T Pro to drugi na świecie model, który robi zdjęcia w 200MP.
 • Będzie to lekko zmieniona wersja Redmi K50 Supreme Edition, który swoją premierę miał 11 sierpnia 2022
 • Wraz z Xiaomi 12T, producent zaprezentuje również tablet Xiaomi Pad i słuchawki Buds 4 Pro.

  Smartfon Xiaomi 12T Pro oraz jego nieco mniejszy brat 12T zostaną zaprezentowane na evencie w przyszłym tygodniu. To fascynująca informacja dla fanów marki, ale też miłośników fotografii tworzonej telefonem. Jak dobre zdjęcia może wykonać aparat o 200MP? Przekonamy się już niedługo, bowiem Xiaomi 12T w wersji Pro otrzyma właśnie takie cudo.

  Nowe modele nie są jednak aż taką niespodzianką. Niedawno na rynku chińskim wypuszczony został Redmi K50 Supreme Edition. Smartfony Xiaomi 12T będą tak naprawdę przemianowaną wersją chińskiego odpowiednika. Nie oznacza to jednak, że nie pojawią się różnice.

  To drugi smartfon z taką potężną specyfikacją dotyczącą zdjęć, który pojawi się globalnie na rynku. Uprzedziła go Motorola X30 PRO posiadająca aparat wyprodukowany przez Samsunga o dźwięcznej nazwie S5KHP1. W Xiaomi 12T Pro również zobaczymy model matrycy wyprodukowany przez tę firmę – a dokładnie model Samsung HP1.

  Co jeszcze znajdziemy pod tylną klapą nowego smartfona? Całość napędzana będzie przez Snapdragona 8+ Gen 1, 8/12 GB RAM oraz miejsce 256 GB w pamięci wewnętrznej. 12T Pro będzie ładował się z mocą 120W, co staje się obecnie standardem w temacie szybkiego ładowania.

  Mniejszy model 12T otrzyma słabszy procesor MediaTek Dimensity 8100 Ultra. Odchudzona będzie też pamięć wbudowana oraz niestety aparat. W tej wersji nie pochwalimy się już kolegom matrycą 200 MP. Zamiast tego zdjęcia robić będziemy w rozdzielczości 108MP, co też nie jest tragiczną informacją. Podobny sensor miał chociażby Xiaomi 11T Pro, czy Samsung Galaxy S22 Ultra.

  Ekran AMOLED o przekątnej 6,67″ będzie odświeżany z częstotliwością 120 Hz w obu modelach. Wiele więcej na ten moment nie wiadomo. Xiaomi 12T i 12T Pro zostaną ukazane światu w przyszłym tygodniu w towarzystwie Redmi Pada i słuchawek bezprzewodowych BUDS 4 PRO.