xiaomi-mijia-smart-ih

Czy Xiaomi Mijia Smart IH to godna konkurencja dla popularnego Thermomiksa?

Dotychczas inteligentne urządzenia do kuchni od Xiaomi koncentrowały się głównie na ryżowarach, blenderach, czy czajnikach, które zyskały uznanie także w Polsce. Nowy sprzęt Mijia Smart IH idzie krok dalej i tworzy godną konkurencję dla popularnych wielofunkcyjnych robotów kuchennych, w skład których wchodzą np. Thermomix, Hoffen Chef Express czy polskie tańsze odpowiedniki typu Lidlomix.

Inteligentny garnek marki Xiaomi ma kilka unikalnych cech, przez które warto zwrócić uwagę na ten produkt. Zintegrowany element grzejny pozwoli przygotować potrawy w odpowiedniej temperaturze. Urządzenie działa przy mocy znamionowej 2000 W, a dzięki nagrzewaniu elektromagnetycznemu IH szybko i równomiernie rozprowadza ciepło. Producent zapewnia, że we współpracy z profesjonalnymi szefami kuchni, przygotował rozwiązanie, które w trakcie gotowania zmieni odpowiednio temperaturę w zależności od specyfiki dania.

Smart garnek połączymy z aplikacją na Androida i z jej poziomu możemy kontrolować cały proces gotowania. W apce otrzymamy 100 przepisów na różne potrawy. Jakie? Tego nie udało mi się ustalić. Panel z przodu urządzenia jest dosyć minimalistyczny i ogranicza się do małego ekranu OLED oraz gałki, którą dostosujemy czas gotowania i temperaturę. Sam garnek ma pojemność 4 litrów.

Xiaomi Mijia Smart IH nie posiada szatkownicy, ani ostrzy. Część czynności wykonany więc tradycyjną metodą za pomocą noża i deski do krojenia. Niewiele wiadomo też o polskim wsparciu dla urządzenia. Urządzenie ma kosztować 699 juanów, czyli blisko 500 zł.