xiaomi ładowarka bezprzewodowa do iphone

Bezprzewodowy powerbank od Xiaomi został stworzony specjalnie dla iPhoniarzy

  • W odpowiedzi na wygórowaną cenę bezprzewodowego akumulatora MagSafe od Apple, Xiaomi przygotowało tańszy odpowiednik.
  • Powerbank do telefonu od Xiaomi ładuje smartfona przez kabel USB-C lub bezprzewodowe ładowanie indukcyjne.
  • Dostępny będzie w Chinach za około 28$, co daje różnicę ponad 70$ w porównaniu do produktu Apple.

Xiaomi ogłosiło, że na rynek wypuszczony zostanie nowy bezprzewodowy powerbank do ładowania indukcyjnego. Został on zaprojektowany z myślą o iPhonach, a właściwie z troski o portfele właścicieli smartfonów marki Apple. Nowy powerbank ma być kompatybilny z technologią MagSafe.

Seria MagSafe to zestaw akcesoriów, który ma pomagać posiadaczom iPhone’ów choćby szybciej i bezpieczniej ładować urządzenia. Wśród produktów znajdziemy chociażby etui ładujące do słuchawek bezprzewodowych, case’y na telefony, czy nawet skórzane portfele do Iphone’a. Serię wyróżniają specjalne magnesy dostosowane do budowy najnowszych modeli. Problem jest jednak taki, że akumulator MagSafe od Apple i inne akcesoria są dosyć drogie…

źródło: Apple.com

W polskim sklepie przyjdzie nam za niego zapłacić aż 599 zł (w USA dostępny jest za około 99$). Xiaomi postanowiło więc przygotować tańszą wersję dla osób, które niespecjalnie chcą wydawać tak duże kwoty na ładowarkę. Bezprzewodowy powerbank od Xiaomi kosztować będzie około 28$ w chińskich sklepach (199 CNY).

Wypuszczony zostanie wraz z elegancką podstawką ładującą. Pod niepozorną obudową umieszczony został akumulator o pojemności 5000 mAh, a sam powerbank może być wykorzystywany jako bezprzewodowa ładowarka indukcyjna. Nowy gadget od Xiaomi będzie miał szerokość tylko 12 mm, więc fajnie dopasuje się do mebli w pomieszczeniu. Nie powinien być też szczególnie uciążliwy w trakcie normalnego korzystania z telefonu. Dzięki specjalnym magnesom idealnie i bezpiecznie przylgnie do pleców smartfona.

źródło: producent

Powebank będzie ładowany przez podstawkę lub kabel USB-C z mocą 20W. Sam natomiast będzie mógł przekazywać telefonom ok. 12W przez kabel i ładować indukcyjnie z mocą 7,5W.